УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ КОВЕЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар» тема : “Поділ волосся на зони”. Підготувала майстер в/н: Павляшик Л.І. 2009р. Л.І.Павляшик . Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар». Розроблена за інноваційними технологіями: урок-презентація з теми:«Поділ волосся на зони». Розрахована на майстрів в/н професії «Перукар», учнів ПТНЗ цієї професії. Розглянуто на засіданні методичної комісії Протокол №___від «__ »________2009 р. Голова методичної комісії: _______Маринчук Л.В. Вступ Усі люди беруть участь у створенні історії, отож кожен з нас, хоча б мізерною часткою, зобов’язаний сприяти її красі і не давати їй бути надто непривабливою. Фрідріх Гегель Професія перукаря вбирає в себе все багатство зовнішньої і внутрішньої життєдіяльності : пізнання, спілкування і працю. Перукар – це той же стиліст, психолог, людина, яка не тільки вправно виконує свою роботу, але й дарує людям радість. Отже, для того, щоб професія, яку ми обираємо, приносила нам захоплення, радість та впевненість у своїх силах і вміннях, потрібно обирати її за покликанням і здібностями. ТЕМА ПРОГРАМИ : Стрижка волосся. ТЕМА УРОКУ : «Поділ волосся на зони». МЕТА: -навчальна : формування і закріплення професійних вмінь та навичок; -розвиваюча : навчити учнів застосовувати теоретичні знання і практичні вміння при виконанні перукарських послуг; -виховна : формувати професійні якості особистості, виховувати любов до прекрасного, вміння творити красу; ТИП УРОКУ: урок вдосконалення вмінь та формування навичок. ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкційнотехнологічні карти;схеми стрижок.. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ : інструменти та пристосування;косметичні матеріали;перукарська білизна. ХІД УРОКУ I.Організаційна частина. Перевірка : - присутності учнів на уроці (доповідь старости); -готовність до уроку(спец.одяг). Мотивація теми уроку(повідомлення майстра виробничого навчання про необхідність вивчення даної теми уроку). II.Вступний іструктаж. Сьогодні на уроці ми поглибимо знання з теми:”Зони волосяного покрову” вивчивши цю тему ми вільно зможемо орієнтуватися при виконанні стрижок різного рівня складності. Що таке стрижка? Фасони стрижок? Що потрібно врахувати перед початком стрижки? ТБ при виконанні стрижки. Тому перш ніж приступити до виконання будь-якої стрижки, ми повинні розділити волосяний покрив на зони для якісного виконання стрижки. Важливою характеристикою волосяного покриву голови є крайова лінія росту волосся. Лінія росту волосся у кожної людини індивідуальна. КРАЙОВА ЛІНІЯ РОСТУ ВОЛОССЯ • високий ріст волосся-з відкритим, високим лобом, практично відсутнім волоссям на скронях, високою лінією на шиї; • середній ріст-нормальний щодо пропорцій обличчя; • низький ріст-з невисоким лобом, низькою лінією на скронях і на шиї. Вертикальний проділ. Центральний вертикальний проділ поділяє на праву і ліву частини волосяного покриву від центру лоба до крайової лінії росту волосся. Горизонтальний проділ. Горизонтальний проділ проходить від вуха до вуха через потиличні виступи і відділяє тімяну зону від потиличної. Лобно-тім'яна зона. Лобно-тім'яна зона утворює «Підково» подібний проділ. До «П» подібного проділу входять тім'яна зона і зона маківки. «Т»-подібний проділ. Утворює «Т»подібний проділ і вертикальний проділ від центру маківки посередині задньопотиличної зони до крайової лінії потилиці. Задньопотилична зона. Задньопотилична зона розподіляється горизонтальними проділами на верхньопотиличну; середньопотиличну і нижньопотиличну зони. Задньопотилична зона. В свою чергу задньопотилична зона розділяється вертикальними проділами на центральнопотиличну і дві бічні зони. Фронтальна зона. Фронтальна зона ділиться двома вертикальними проділами на тім'яну та дві скроневі зони. Нестандартні проділи. Окремі стрижки потребують нестандартного розподілу волосся на вертикальні або діагональні зони паралельними рядами навкруг голови, виконання зигзагоподібних, трикутних проділів. Нестандартні проділи. Отже повторимо основні зони волосяного покриву голови. III . Поточний інструктаж та самостійне виконання учнями завдання. Майстер виробничого навчання в ході уроку здійснює цільові обходи робочих місць з метою:  контролю правильної організації учнями робочих місць;  контролю технологічної послідовності виконання завдання на первинному етапі;  перевірки виконання учнями ТБ праці та санітарних вимог;  перевірки додержання учнями контролю якості;  виявлення рівня самоконтролю та взаємоконтролю учнів; Домашне завдання Вивчити поділ волосяного покриву на зони. Навчитися розділяти проділи при виконанні стрижок. Використана література:  1. Ветров А. Парикмахер - стилист. — Ростов-на          Дону: Феникс, 2003. 2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33. 3.Гутиря Л.Г Сучасна перукарська справа: підручник.- Х.: Фоліо, 1997р. – 464 стор. 4.Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. — 256 с. 5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 1987. 6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. — М.: Стройиздат, 1991. 7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. — М.: Академия, 2002. 8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. — М.: Эксмапресс, 2002. 9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002. 10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 1982. 11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. — 256 с.